Żaluzje drewniane na wymiar wewnętrzne - Dobra Cena! (2)

Żaluzje drewniane wykonane z naturalnych surowców, dodają wnętrzom subtelności i elegancji. Na rynku dostępne są dwa standardowe wymiary lameli: 25 mm lub 50 mm. Produkujemy żaluzje drewniane na wymiar, dzięki temu zawsze idealnie dopasowują się do okna lub wnęki. Systemy osłonowe można więc bez problemu zamontować zarówno na tradycyjnych oknach, jak i na większych powierzchniach balkonowych.


Żaluzje drewniane dostępne w naszej ofercie są starannie wykonane i posiadają eleganckie wykończenia w postaci maskownicy górnej rynny oraz gustownego pokrętła. Dzięki takim detalom, żaluzje drewniane nadają się nie tylko do pomieszczeń mieszkalnych, ale także do biur i hoteli. Klienci mogą wybierać spośród wielu wersji kolorystycznych. Co więcej - sam system żaluzji drewnianych pozwala na doskonałe dopasowanie intensywności światła docierającego do wnętrza w zależności od kąta ustawienia osłon.


Jak dopasować kolor żaluzji do wnętrza?


Ponadczasowe drewno doskonale pasuje do każdej stylizacji pomieszczenia. Idealnie komponuje się z elementami takimi jak panele, parkiet i szkło. Żaluzje z jaśniejszymi lamelami idealnie sprawdzą się we wnętrzach klasycznych oraz tych nowoczesnych, industrialnych. Z kolei ciemniejsze lamele wyglądają świetnie w pomieszczeniach w stylu tradycyjnym i kolonialnym.


Montaż żaluzji drewnianych


Żaluzje drewniane wewnętrzne mogą być montowane w świetle szyby, do skrzydła okiennego lub do ściany i sufitu. Zasłonią wtedy całą wnękę okienną. W przypadku okien uchylnych, w stabilizacji żaluzji pomaga prowadzenie żyłkowe. Podczas montażu należy wziąć pod uwagę również rozmiar osłon. Żaluzje drewniane są dosyć ciężkie (1 m2 może ważyć nawet ponad 2 kg) w porównaniu z innymi metodami osłonowymi, dlatego mniejsze okno może nie być odpowiednie do utrzymania całego systemu. Wtedy najlepiej przytwierdzić je do powierzchni trwałej - ściany lub sufitu. Montaż systemów drewnianych nie jest wskazany w przypadku:

- okien znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc narażonych na trudne do usunięcia zanieczyszczenia np. w okolicy kuchenek, piekarników i zlewów;

- przestrzeni na zewnątrz budynku; z uwagi na podatność materiałów naturalnych na wilgoć i zmiany temperatury, żaluzje drewniane zainstalowane np. w altanie ogrodowej mogą zacząć pęcznieć i wyginać się pod wpływem czynników atmosferycznych;

- pomieszczeń narażonych na wilgoć, takich jak łazienki, pralnie i suszarnie. Jeśli jednak Klient zdecyduje się na systemy drewniane w tych wnętrzach, koniecznie trzeba dopilnować, aby były one odpowiednio wietrzone lub wentylowane. Nie można dopuścić do systematycznego osadzania się kropelek pary wodnej na lamelach, maskownicy i systemie obsługi żaluzji.


Jaki rozmiar lameli wybrać (25 czy 50 mm)?


Żaluzje drewniane 25 mm najlepiej sprawdzą się w przypadku montażu w świetle szyby i na ramie okiennej. Systemy te są prostsze w obsłudze, wizualnie nie odbierają przestrzeni pomieszczenia, a nawet dodają mu lekkości. Natomiast lamele 50 mm będą lepsze i praktyczniejsze do osłonięcia powierzchni o większych rozmiarach. Idealnie wkomponowują się w aranżację eleganckich biur, sal konferencyjnych, pokojów hotelowych, salonów i sypialni o sporych metrażach.


Czyszczenie żaluzji drewnianych


Żaluzje drewniane (a szczególnie ciemniejsze odcienie lameli) wymagają bardziej regularnej pielęgnacji niż systemy wykonane z tworzywa sztucznego. Osłony drewniane najlepiej czyści się przy pomocy suchej ściereczki z mikrofibry. Żaluzje należy zamknąć i wykonać kilka prostych i delikatnych ruchów z góry na dół. Można także zaopatrzyć się w specjalnie wyprofilowaną miotełkę do kurzu z włosiem, które nie porysuje powierzchni żaluzji oraz pozwala dotrzeć do miejsc trudno dostępnych. Jeśli osłony są mocniej zabrudzone, można sięgnąć po łagodne środki czyszczące, ale po ich zastosowaniu trzeba wytrzeć wszystko do sucha. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie specjalistycznych środków do pielęgnacji drewna. Preparaty te nie tylko odnowią żaluzje wizualnie, ale także utworzą osłonę zapobiegającą osadzaniu się kurzu.