Żaluzje aluminiowe na wymiar wewnętrzne (2)

Żaluzje aluminiowe od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród osłon okiennych dostępnych na rynku. Systemy te pasują zarówno do klasycznych wnętrz, jak i do bardziej nowoczesnych pomieszczeń. Dzięki temu, że żaluzje aluminiowe charakteryzują się różnymi kolorami lamelek, można znaleźć wśród nich nawet takie, które do złudzenia przypominają drewniane paski. Osłony aluminiowe umożliwiają idealne dopasowanie natężenia światła słonecznego docierającego do pokoju. Zwinięcie lameli zapewni maksymalne nasłonecznienie pomieszczenia. Natomiast całkowite ich zasłonięcie, dość mocno zaciemni wnętrze mieszkania, przez co nawet w ciągu dnia może panować w nim półmrok. Dzięki ustawieniu listewek pod odpowiednim kątem, światło będzie kierowane w dół, górę lub na wprost.


Lamele żaluzji aluminiowych są odporne na wilgoć i wahania temperatury, więc idealnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu w domu, także w kuchni lub w łazience. Żaluzje aluminiowe lepiej sprawdzą się również w przypadku małych okien. Po zwinięciu zajmą mniej miejsca niż żaluzje drewniane, ponieważ grubość ich piórek jest zdecydowanie mniejsza. Wersja aluminiowa umożliwi więc zaoszczędzenie wolnej przestrzeni okiennej.


Montaż żaluzji aluminiowych


Systemy aluminiowe mogą być instalowane w świetle szyby, do skrzydła okiennego lub do ściany i sufitu - wtedy przysłonią całą powierzchnię wnęki okiennej. Osłony mocowane są za pomocą zaczepów (przezroczysty, biały) lub metalowego twistu. W przypadku okien uchylnych, w stabilizacji żaluzji pomaga prowadzenie linkowe.


Rozmiary lameli żaluzji aluminiowych


W naszym sklepie oferujemy żaluzje aluminiowe wewnętrzne w dwóch rodzajach szerokości lameli: 25 mm i 50 mm. Które z nich wybrać?

- Lamele 25 mm lepiej sprawdzą się w przypadku montażu do skrzydła okiennego i w świetle szyby, węższe piórka dodają delikatności wnętrzu i nie obciążają go swoimi rozmiarami.

- Lamele 50 mm montowane są na większych powierzchniach okiennych i balkonowych, nawet do 15 m2. Podczas instalacji szerszych osłon (50 mm) należy zwrócić szczególną uwagę na ich ciężar. Jeśli waga jest duża, żaluzje powinny być przymocowane do powierzchni stałej, takiej jak ściana lub sufit.

Produkujemy żaluzje aluminiowe na wymiar, dzięki czemu są zawsze idealnie dopasowane do wnęki okiennej.


Czyszczenie żaluzji aluminiowych


Ciemne kolory lameli wymagają częstszego czyszczenia niż piórka wykonane z jaśniejszych odcieni. Osłony można myć przy użyciu suchej ściereczki z mikrofibry. Inny sposób to odkurzenie miękką końcówką odkurzacza lub sięgnięcie po specjalnie wyprofilowaną szczoteczkę z włosiem, która nie uszkodzi powierzchni żaluzji oraz umożliwi dotarcie do miejsc trudno dostępnych. Lamele aluminiowe matowieją i szarzeją pod wpływem wilgoci, więc nie powinno czyścić się ich na mokro. Jeśli jednak na żaluzjach są mocniejsze plamy, konieczne będzie użycie wody i delikatnych środków czyszczących. Wcześniej należy zetrzeć z piórek kurz, ponieważ po kontakcie z wilgotną szmatką, zanieczyszczenia będą rozprowadzane po całej powierzchni. Na koniec trzeba dokładnie wytrzeć każdą lamelę do sucha lub ustawić żaluzje w pozycji pionowej i przetrzeć cały system z góry na dół.